Szanowni Państwo,

Zapraszam do zapoznania się z najnowszymi działaniami podejmowanymi 
przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

MATERIAŁY

NOWE MATERIAŁY EDUKACYJNE - "SEKSTING" ORAZ "PRZYTUL HEJTERA"

Zostały opracowane trzy nowe propozycje zajęć dla dzieci i młodzieży, które powstały w oparciu o materiały realizowanych w ostatnich miesiącach kampanii społecznych.

1.     Scenariusz "Seksting" przeznaczony jest dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i dotyczy zjawiska przesyłania sobie intymnych zdjęć za pośrednictwem Internetu. Wykorzystuje on film fabularny "Na zawsze" - pierwszy polski film którego akacja rozgrywa się w 100% w sieci. Scenariusz dostępny tutaj.

1.     Scenariusz "Przytul hejtera" dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (dostępne tutaj) dotykają problemu internetowego hejtu, czyli agresywnych i nienawistnych komentarzy w sieci. Obydwu scenariuszom towarzyszą materiały filmowe. 

FILMY EDUKACYJNE DLA PROFESJONALISTÓW - "NADUŻYWANIE INTERNETU PRZEZ DZIECI I MŁODZIEŻ" ORAZ "SEKSTING"

Dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę o najnowszych zjawiskach związanych z korzystaniem przez młodzież z Internetu zostały przygotowane  specjalne edukacyjne materiały filmowe. Pierwszy z nich ma na celu przybliżenie problemu nadużywania Internetu i komputera przez dzieci i młodzież profesjonalistom i rodzicom i jest dostępny tutaj. Drugi film z serii dotyczy zjawiska sekstingu i można go zobaczyć tutaj.

 W razie pytań, pomocy w przeprowadzeniu zajęć zapraszam we Wtorek na konsultacje od godz.13 do 17 s.314

Joanna Jaremko

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony