Wielkanoc

 

Dzien wody 122 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Obchody miały na celu zwiększenie świadomości na temat znaczenia wody dla naszego życia oraz promowanie działań na rzecz ochrony tego zasobu naturalnego. W szkole zostały zorganizowane konkursy, quizy oraz zabawy tematyczne związane z wodą, w których wzięli udział uczniowie z różnych klas. Dołączyliśmy również do Polskiej Akcji Humanitarnej, w ramach której otrzymaliśmy materiały edukacyjne dotyczące szeroko rozumianej potrzeby dbania o wodę.
Obchody Dnia Wody były nie tylko okazją do nauki i zabawy, ale także do propagowania postaw proekologicznych wśród uczniów oraz podkreślenia konieczności ochrony tego cennego zasobu naturalnego.
 
Dzien przedsiebiorczosci 1W ramach "Dnia Przedsiębiorczości" 20 marca udaliśmy się na wizytę studyjną do oddziału Banku Spółdzielczego w Jelczu-Laskowicach. Głównym celem tego programu edukacyjnego jest weryfikacja wyobrażeń uczniów na temat wybranego zawodu. Dzięki wizycie w banku zdobyliśmy wiedzę na temat wymaganego wykształcenia, umiejętności i predyspozycji bankiera, ścieżki awansu, zasad rekrutacji oraz standardowego wyposażenia stanowiska pracy pracownika banku.
Dziękujemy za miłe przyjęcie i zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodych ludzi z naszej szkoły!
 
Poczet 1W środę 20 marca nasz szkolny poczet sztandarowy, pod opieką pana Łukasza Matysiaka, wziął udział w uroczystej mszy świętej, którą odprawiono w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie.
- To dla uczczenia pamięci wielkiego syna naszej Ojczyzny, Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, wskrzesiciela Polski do niepodległego bytu państwowego po 123 latach niewoli - mówił prezes Ogólnopolskiego Klubu Kombatantów I Drezdeńskiego Korpusu Pancernego WP płk. Eugeniusz Praczuk.
Po mszy złożono wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconej marszałkowi Piłsudskiemu.
 
Komputer 1Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w klasyfikacji drużynowej w XIV edycji powiatowego konkursu informatycznego „Komputer w Pigułce”, który odbył się 15 marca 2024 r.
Zespół składający się z uczniów klas 2f, 3b i 4b, pod kierunkiem nauczycielki informatyki, pani Katarzyny Magudy, okazał się najlepszy w konkurencji "Montaż i konfiguracja komputera". Zadania, które musieli rozwiązać uczniowie, wymagały zaawansowanej wiedzy informatycznej oraz umiejętności szybkiego myślenia. Ich determinacja i współpraca doprowadziły do zasłużonego sukcesu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych osiągnięć w dziedzinie informatyki!
 

Wizyta w muzeum 1Kwarc, gabro, ametyst, wapień, malachit, a nawet diament - te i wiele innych minerałów i skał mogli obejrzeć dziś (18.03.2024r.) w Muzeum Geologicznym uczniowie klasy Ib. Nasza młodzież nie tylko wysłuchała ciekawego wykładu o genezie skał i właściwościach minerałów, ale także uczestniczyła w warsztatach, podczas których mogła samodzielnie rozpoznać i opisać niektóre z nich.

 

 

Nagrody 115 marca odbyło się rozdanie kolejnych nagród przyznawanych co miesiąc przez Radę Rodziców. Tym razem doceniono uczniów za działalność w Samorządzie Uczniowskim, za ich zaangażowanie, kreatywność i pozytywny wpływ na życie szkoły. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Maja Wieczorkiewicz, Agata Potopa, Kseniia Demianenko i Eryk Rosiak. Nagrody wręczyli dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców, pan Arkadiusz Burek i pani Anna Bogusz. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Przewodniczący Rady Rodziców wyraził wdzięczność za zaangażowanie uczniów i podkreślił, jak ważną rolę odgrywają w życiu szkoły. Podziękował również pani Annie Michalik za opiekę nad Samorządem.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zachęcamy do dalszego aktywnego działania na rzecz społeczności szkolnej.
 

PI 13,1415… to pierwsze cyfry liczby, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto. Termin nie jest przypadkowy - nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3,14. To również dzień urodzin Alberta Einsteina oraz Wacława Sierpińskiego. W starożytności liczba była znana jako stała Archimedesa. Symbol π wywodzący się z alfabetu greckiego rozpowszechnił Leonard Euler. Inna nazwa liczby Pi to ludolfina (nazwana tak na cześć Ludolpha van Ceulena, który obliczył przybliżoną wartość π z dokładnością do 35 miejsc po przecinku).

Geografia 28 marca uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego pojechali na Uniwersytet Wrocławski, aby w Instytucie Geografii wziąć udział w wykładzie pt. "Zimbabwe – śladami cudów przyrody i kultury". Wykład poprowadzili dr hab. Tomasz Wites i dr hab. Agnieszka Lichota-Wites.
Spotkanie odbyło się w ramach cyklicznych prelekcji organizowanych przez wrocławski oddział Polskie Towarzystwo Geograficzne. Takie wycieczki są istotne zwłaszcza dla uczniów, którzy przygotowują się właśnie do matury z geografii.
 
Warsztaty 1Nasi uczniowie i absolwenci wzięli udział w dwudniowych warsztatach profilaktyczno-psychoedukacyjnych. Ich tematyka poświęcona była uzależnieniom. Uczestnicy mieli okazję zgłębić swoją wiedzę na temat różnych rodzajów uzależnień, ich skutków dla zdrowia fizycznego i psychicznego oraz sposobów radzenia sobie ze stresem i presją społeczną. Uczniowie rozwijali umiejętności komunikacyjne i kształtowali umiejętność podejmowania świadomych i odpowiedzialnych decyzji dotyczących zdrowego stylu życia. Podczas warsztatów zastosowano różnorodne metody pracy, takie jak dyskusja, prezentacja, ćwiczenia praktyczne oraz gry integracyjne, co pozwoliło na aktywne zaangażowanie uczestników i sprzyjało wymianie doświadczeń.
Dziękujemy pani Monice Handzlik za wspaniałe i bardzo potrzebne warsztaty!
 

Podkategorie

Programy i projekty


proj

proj

erasmus

logo fundusze
 
DI Logo Full Color RGB
 

Terminarz

26.03.2024
Zebrania z rodzicami i konsultacje
28.03.2024-02.04.2024
Wiosenna przerwa świąteczna
 

 


Kronika wideo

BIP

Ważne ogłoszenia

Rok Szkolny 2023/2024
 
Rada Rodziców w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach

Nr konta do wpłat: 74 1020 5242 0000 2802 0535 2267 PLN 

Regulamin RR

 

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

LOGOWANIE

Lokalizacja

Drukuj
Początek strony